ENGLISH VERSION   


   » WYDARZENIA
2014-06-10 :: III MIĘDZYNARODOWY INTEGRACYJNY TURNIEJ BOCCI


30-31maja 2014r na nowej hali sportowej w Konopiskach odbył się już III MIĘDZYNARODOWY INTEGRACYJNY   TURNIEJ BOCCIA "Prometeus - Cup 2014".

  Turniej objęli swym patronatem Jerzy Buzek - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący PE 2009-2012, Premier RP 1997-2001. , Marszałek Województwa Śląskiego Mirosław Sekuła oraz Wójt Gminy Konopiska Jerzy Socha, którzy byli również fundatorami pucharów wręczanych laureatom rozgrywek. Organizator turnieju to Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół "Prometeus" z Konopisk.

Dodatkową atrakcją był  pokaz sprzętu rehabilitacyjnego przez firmy Otto Bock Polska Sp. z o.o. i"PARTENER" SZMIDT-BANYS SP.J. oraz Ondrej Bastak – sprzęt do Bocci

Rangę naszego turnieju "Prometeus - Cup 2014" podniusł fakt iż uczestniczyli w nim koledzy z Ukrainy , Chorwacji , Słowacji oraz z całej Polski

  W turnieju występowały drużyny w kategorii

INTEGRACJA

1 Boccia ZOM Prešov I

2 Boccia ZOM Prešov II

3 KU AZS Uniwersytet Zielonogórski

4 Integracyjny Klub Sportowy Zieloni Zielona Góra I

5 Integracyjny Klub Sportowy Zieloni Zielona Góra II

6 UKRAINA I

7 ZRZESZENIE STUDENTÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH WYŻSZEJ SZKOŁY GOSPODARKI W BYDGOSZCZY.

8 WTKKF-BORHYD Wejherowo

9 WTZ LIBIĄŻ „BRATKI -I

10 WTZ LIBIĄŻ „BRATKI” -II

11 GUTW GIŻYCKO

12DAR SERCA RĘDZINY  -I

13 DAR SERCA RĘDZINY -II

14 DAR SERCA RĘDZINY -III

15 PROMETEUS KONOPISKA -I

16 PROMETEUS KONOPISKA -II

17 PROMETEUS KONOPISKA -III

18 PROMETEUS KONOPISKA -IV

19 IKS-INTEGRACJA-CONAN GIŻYCKO

20 UKRAINA II

21 WTZ PINCZÓW I

22 WTZ PINCZÓW II

23 Boccia club „Nada“ (Hope) from Požega, Croatia

 

POZOSTAŁE DRUŻYNY - których zawodnicy startowali tylko indywidualnie

 

START Katowice

Farfalletta Žilina Slovakia

KONAR WARSZAWA


 a w poszczególnych kategoriach startowli :

 

BC - 2 indywidualnie

 

Alona STUZHNA Ukraina

 

Oleksandr TSVYNTARNYI Ukraina

 

Michał Tomanek START Katowice

Anna Cymorek START Katowice

Malwina Białogłowska START Katowice

Agnieszka Bukowska START Katowice

Mateusz Kluska START Katowice

Diana Prucia START Katowice

Marika Furtak Integracyjny Klub Sportowy Zieloni Zielona Góra

Karolina Popiak Integracyjny Klub Sportowy Zieloni Zielona Góra

Łukasz Sudoł „Prometeus” Konopiska

Rafał Stasiak „Prometeus” Konopiska

Mariusz Cierpiał „Prometeus” Konopiska

 

Bolesław Sobolewski Warszawa

 

Piotr Miksa IKS-INTEGRACJA-CONAN GIŻYCKO

 

Sylwia Nabrdalik „DAR SERCA” RĘDZINY

 

BC - 3 indywidualnie(zawodnicy z ciężką niepełnosprawnością ruchową – czterokończynową)

 

 1.Rudolf Krajčír SLOVAKIA

 2. Michal Tižo SLOVAKIA

 3. Zbigniew Bednarek "Prometeus" Konopiska POLSKA

4.Boris KLOHNA Boccia ZOM Prešov SLOVAKIA

BC – 4 indywidualnie

 

 1.Anna MIHOVÁ Boccia ZOM PrešovSLOVAKIA

 2. Marián KLIMČO Boccia ZOM Prešov SLOVAKIA

 3. Irena MIHOVÁ Boccia ZOM Prešov SLOVAKIA

4.Lovro Jelavić Boccia club „Nada“ (Hope) from Požega, CROATIA

5.Stjepan Matijašević Boccia club „Nada“ (Hope) from Požega, CROATIA

6. Maja TRÓSZYŃSKA „Prpmeteus“ Konopiska POLSKA

MAŁOLATY

 

Bartek Trószyński  "Prometeus" Konopiska

Oliwia Łeptuch  "Dar Serca" Rędziny

Daria Tomżyńska "Prometeus" Konopiska

Kacper Łeptuch "Dar Serca" Rędziny

Oliwia Pyrkosz "Prometeus" Konopiska

Ania Płaneta "Prometeus" Konopiska

                                                               FINAŁY





GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM  "Prometeus - Cup 2014" za serce i trud włożone w walkę - zgodnie z olimpijską ideą. 

 

SĘDZIOIWIE

 

Marta Dalecka Zielona Góra

Zbyszek Zarzycki Gdańsk

Józef Sudoł Zabrze

Ryszard Kałamarz Giżycko

Mariusz Szczerbaciuk Siedlce

Jan Kurdas Sucha Beskidzka

Dorota Radecka Rędziny

Władysław Zawadzki Zielona Góra

Karol Konik Libiąż

Anna Krajewska Pinczów

Zbigniew Piekarczyk Giżycko

Henryka Fedio Giżycko


SĘDZIA    GŁÓWNY  ZAWODÓW: 

sędzia międzynarodowy Waldemar TRÓSZYŃSKI


Sekretariat zawodów dbający nad sprawnym przebiegiem całych zawodów:
 Majka      TRÓSZYŃSKA
Jadwiga    MAJDZIK
 Barbara   ANKOWSKA-LIS

Ewelina KOKOT - ZAREMBA

 
Opieka medyczna :

Ochotniczy Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochowie

koordynator medyczny Sebastian JABŁOŃSKI CZ120

Patronat medialny - TVP KATOWICE

Dziękujemy za pomoc w organizacji "Prometeus - Cup 2014": 


Wójtowi GMINY KONOPISKA 

Starostwu Powiatowemu w Częstochowie

Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Śląska
Hufiec Częstochowa

Komendantka Hufca
hm. Maria KOTKIEWICZ

Kwatermistrz Hufca
pwd. Maciej KOWALCZYK

Bartek BUBULA  MB Medica

Włodzimierzowi Cichoniowi BS KONOPISKA

Film i Fotografia - K&M MAZANEK www.filmifotografia.eu 

BIURO RACHUNKOWE GS Konopiska

Krzysztof Jędryka

PIEKARNIA Sikorski Częstochowa

PIEKARNIA "MAJAMI" Częstochowa

PIEKARNIA Zbigniew Borek

Ciastkarnia "Marysieńka" M.G. Dyner Konopiska

BOULANGERIA Częstochowa ul. Śląska

Market "Jaskółka" Częstochowa ul.Goszczyńskiego

Dariusz i Dorota Górniak sklep "Poranek"

Jerzy ŁAKOMSKI  Częstochowa

LIRATA KONOPISKA

Bogusława Minkina Konopiska

Sklep "AS" Konopiska

Hurtownia "Ceresta" Konopiska

Andrzej Miedziński Zakład Stolarski

Małgorzata Stanior dietetyk Częstochowa

GCKiR Konopiska

"BUMIX BIS" Sp. z o.o. Hurtownia zabawek dla dzieci

Norbert Moczarski

            a GŁÓWNI  SPONSORZY to

- Waldemar STRACH Prywatny Zakład Oczyszczania Miasta

- Dariusz MOCZARSKI -  Aleksandria Sp. z o.o. Sp. k.

- Artur BRĘDZEL  Firma CATERINGOWA "ELAR"  www.catering-elar.pl

- Andrzej JUSZCZYK   ETQA Sp. z o.o. http://www.etqa.pl/

- Nina i Michał PĘCIAK  "DELIKATESY u Niny" Konopiska

- Firma GÓR-BUD

Gorące podziękowania Stanisławowi Michalczykowi dyrektorowi ZS w Konopiskach Gimnazjum wolontariuszom z GIMNAZJUM w Konopiskach, którzy pomagali  w zawodach BOCCIA:

1. Jolanta Blukacz z kl. III b

2. Weronika Cierpiał z kl. III b

3. Aleksandra Kotowicz z kl. III b

4. Aleksandra Górniak z kl. III b

5. Klaudia Chmielewska z kl. III b

6. Jagoda Januszko z kl. III b

7. Marta Sobczyk z kl. III b

8. Oliwia Styczeń z kl. III b

9. Sonia Ptasińska z kl. III c

10. Marcin Gondro z kl. III c

11. Dominika Kowalik z kl. III c

12. Tomasz Marczak z kl. III c

13. Szymon Wawrzyńcziak z kl. II b

14. Kamil Eljasiński z kl. II b

15. Kamil Wilk z kl. II b



O to by uczestnicy zawodów mogli znieść trudy turnieju dbali:  Agnieszka Tomżyńska , Ania Bałdyga , Ania Kubacka , Ela Pinkosz , Dzidzia Matuszewska , Zdzisława Będkowska, Mirosława Wołczyk , Bożena Klecha , Ewa Socha , Agata Socha , Halina WRÓŻ ,  Marcin Pyrkosz, Jagoda Jabłońska , Ewa Socha


Dziękuję więc wszystkim uczestnikom "Prometeus Cup 2014" i wszystkim tym , którzy przyczynili się by zawody upłynęły w duchu radości , integracji i promowały ideę zasad olimpijskich i paraolimpijskich.

 

IV MIĘDZYNARODOWY INTEGRACYJNY TURNIEJ BOCCIA "Prometeus – Cup 2015" będzie rozgrywany w KONOPISKACH koło Częstochowy już 29-30 maja 2015r

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


Koordynatorzy  "Prometeus - Cup 2014

Waldemar  TRÓSZYŃSKI
Edward      BAŁDYGA




Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ


>>> Obejrzyj całą galerię zdjęć do tego artykułu <<<

Czytano 3105 razy.

wstecz





PROMETEUS
ul. Towarowa 2; 42-274 Konopiska
tel.: (034) 328 20 06; kom.: +48 603 494 779; e-mail: aprometeus@gmail.com

Sąd Rejonowy w Częstochowie XVII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000314554
NIP: 573 274 93 55; Regon: 241 016 448; nr konta: 65 8273 0006 2000 0015 4530 0001